Firlej zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Firlej online". Zagra Wilhelm Bras.
Uruchomiliśmy sprzedaż wirtualnych biletów na akcję „Firlej online”. Zachęcamy do zakupu biletów-„cegiełek” (szczegóły).

Data premiery: 26.06.2020 o godz. 20:00 na stronie YouTube.
Wilhelm Bras
Wilhelm Bras, czyli muzyk i artysta dźwiękowy Paweł Kulczyński, miłośnik brzmień różnych, eksperymentów i koncertów plenerowych, autor instalacji oraz zapalony budowniczy instrumentów. Tworzy elektroniczną muzykę awangardową na przecięciu gatunków, o trudnym do zidentyfikowania idiomie. Flirtuje z niszową kulturą klubową, noisem i ckliwymi melodiami. W rytmiczne struktury wplata chaos, pejzaże generatywne i skrzące, analogowe wizgi, balansując czasem chwytliwymi riffami i słodkimi arpeggiami. Koncerty Wilhelma Brasa cechuje wysoki stopień improwizacji, w których tematy z płyt służą jako zalążki formy, a ostateczny efekt wynika z okoliczności danego wykonania. Może to być berlińska piwnica w szybkich tempach, bądź niemal kameralne wycieczki elektroakustyczne – i wszystko, co pomiędzy. W ciągu ostatnich pięciu lat zagrał ponad 100 koncertów na paru kontynentach, na międzynarodowych festiwalach i w małych klubach. Wydał kilka albumów ciepło przyjętych przez krytykę i publiczność, w 2018 wyszła płyta winylowa "Living Truthfully Under Imaginary Circumstances" inaugurująca wydawnictwo muzyczne artysty - "Attitudes". W 2020 ukaże się kolejny album. Występuje też pod mianem Lautbild, operując lżejszą materią dźwiękową.
Wilhelm Bras: wilhelmbras.com, SoundCloud oraz Facebook.
Wilhelm Bras // Atomic Gardening Live
Kolejny z koncertów w streamingu zapewne znów wykaże niedoskonałość tej lichej formuły. Widać będzie za mało lub zbyt dużo, brzmienie okaże się groźnie sterylne, a bez klubowego PA emocje będą przecież raczej blade. Artysta świadom jest nikłych szans w tym zapośredniczonym starciu ze znudzoną publicznością, mimo swej zwykle wybuchowej natury scenicznej oraz angażującego instrumentarium. Dlatego też występ będzie zwięzły i niezbyt długi, okraszony podnoszącym na duchu podrygiwaniem oraz niecodzienną syntezatorową wirtuozerią. Metoda kompozytorska czerpie z tytułowego Atomic Gardening: w latach 50. i 60. naświetlano eksperymentalne ogrody za pomocą radioaktywnych promieni i hodowano później wybrane, najbardziej obiecujące mutacje. Do dziś uprawia się odmiany roślin użytkowych powstałe w tamtym pionierskim, utopijnym okresie, a ostatni z Atomowych Ogrodów wciąż funkcjonuje w Japonii. "Koncertowe" wideo z domowego studio zawierać będzie też strzępy nostalgicznych nagrań terenowych oraz kontemplacyjne obrazy roślin. Rejestrowane podczas podróży bez szczególnego celu i leżakujące na dyskach teraz okazują się być cennym rezerwuarem wrażeń zakazanych. Nieporównywalnie lepiej jest jednak grać i słuchać przebywając razem w klubie, wspierajmy więc hojnie mniejsze inicjatywy, czekające na nasz powrót.
Wydarzenie na Facebooku.