Z przykrością informujemy, że koncert Crackfinder Trio zaplanowany na 14 kwietnia nie odbędzie się.

Crackfinder Trio to grupa tworzona przez Jérôme’a Noetingera, Roberta Piotrowicza i Annę Zaradny - wybitnych artystów zajmujących się awangardową muzyką elektroakustyczną i elektroniczną. Ich twórczość jest żywiołowym połączeniem różnych technik instrumentalnych, jak i doskonałym przykładem komponowania na żywo. Wieloletniedoświadczenie pozwala muzykom na swobodne budowanie intensywnej, pełnej napięcia narracji, zniuansowanych dynamicznie struktur i bogatego brzmienia.
Historia grupy zaczyna się w 2016 roku, kiedy Noetinger, Piotrowicz i Zaradny zagrali razem na festiwalu Sacrum Profanum (jeszcze pod nazwą Sono Genera). Dwa lata później ukazała się płyta będąca pokłosiem tego występu. Album zatytułowany Crackfinder jest jednym z najbardziej udanych przykładów elektroakustycznej improwizacji, jakie się ukazały w minionej dekadzie, co zostało docenione przez krytyków muzycznych w Polsce i zagranicą. Występ we wrocławskim klubie Firlej można potraktować jako zapowiedź kolejnych planów wydawniczych tria.
Partnerzy: Instytut Francuski w Warszawie
---
Jérôme Noetinger
Kompozytor, improwizator, artysta dźwiękowy. Studiował muzykę elektroniczną w CoRéAM (Collectif Régional d'Activités Musicales en Poitou-Charentes) pod kierunkiem Xaviera Garcii. W swojej twórczości wykorzystuje liczne urządzenia elektroakustyczne, m.in. magnetofon szpulowy Revox A77, taśmy magnetyczne, syntezatory analogowe, miksery, głośniki, mikrofony, a nawet domowe sprzęty elektroniczne. Występuje zarówno solo, jak i we współpracy z wieloma cenionymi artystami (jak np. Keith Rowe, Lionel Marchetti, eRikm, Michel Doneda, Robert Piotrowicz, Jean-Luc Guionnet). Współtwórca Metamkine, organizacji non-profit zajmującej się dystrybucją muzyki eksperymentalnej. Od 1987 roku jest członkiem redakcji kwartalnika “Revue & Corrigée”.
Więcej informacji: na YouTube i Jérôme Noetinger
Robert Piotrowicz
Artysta dźwiękowy, kompozytor, improwizator, współzałożyciel Musica Genera Festival oraz wytwórni Musica Genera. Oprócz płyt solowych ma w dorobku także wydawnictwa nagrane z C. Spencerem Yeh, Kevinem Drummem, Jérômem Noetingerem, Burkhardem Stanglem i Anną Zaradny. Jest autorem słuchowisk, instalacji, muzyki teatralnej, współpracuje z innymi artystami przy formach audiowizualnych i spektaklach. Regularnie występuje na licznych festiwalach na całym świecie. Podczas koncertów tworzy nasycone i pełne detali formy, korzystając z syntezatora analogowego i komputera. Jego muzyce równie blisko jest do współczesnej kompozycji elektroakustycznej, co do sound artu.
Więcej informacji: Bandcamp i robertpiotrowicz.net
Anna Zaradny
Kompozytorka, instrumentalistka, artystka audiowizualna. Porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki o minimalistycznym idiomie do złożonej strukturalnie, całkowicie elektronicznej formy. Współpracowała z wieloma uznanymi twórcami muzyki eksperymentalnej (m.in. z Burkhardem Stanglem, Tonym Buckiem, Robertem Piotrowiczem, Johnem Butcherem, Otomo Yoshihide). Na jej prace o charakterze wizualnym składają się głównie instalacje, fotografie oraz filmy wideo - posługuje się w nich abstrakcją, mikroobiektami dźwiękowymi i architektonicznymi, światłem, przestrzenią, dzięki czemu odznaczają się wieloznacznością relacji pomiędzy ideą a jej medium. Jest również autorką muzyki do spektakli teatralnych (m.in. do przedstawień reżyserowanych przez Marcina Libera i Pawła Miśkiewicza), a także projektów multimedialnych. W latach 2002–2009 wspólnie z Robertem Piotrowiczem organizowała w Szczecinie festiwal muzyki eksperymentalnej i improwizowanej Musica Genera. Laureatka nagrody publiczności konkursu Spojrzenia 2011. Rezydentka w Elektronmusikstudion EMS w Sztokholmie (2016) oraz KSYME Contemporary Music Research Center w Atenach (2018/2019).
Więcej informacji: Bandcamp i SoundCloud