Borowski / Gadecki dla Firleja (koncert online)

Duet Borowski / Gadecki zagra koncert specjalny z cyklu "Firlej online".

Uruchomiliśmy sprzedaż wirtualnych biletów na akcję „Firlej online”. Zachęcamy do zakupu biletów-„cegiełek” (szczegóły).

Data wydarzenia:
2020-05-29, godz. 20:00
Bilety:
10,00 zł (przedsprzedaż)
10,00 zł (w dniu wydarzenia)
Sprzedaż biletów:
zakup biletu jest formą wsparcia akcji "Firlej online" (nie jest obowiązkowy)

Data premiery: 29.05.2020 o godz. 20:00 na stronie YouTube. 

Borowski/Gadecki dla Firleja to koncert Bartosza Borowskiego i Tomasza Gadeckiego, którzy znają się doskonale, gdyż na co dzień grają ze sobą w trójmiejskim psychodelicznym kwartecie Lonker See. Od momentu zaproszenia ze strony "Firleja" postanowili postawić na całkowicie luźną formą. Ich założeniem był brak założeń, a jedynie swobodny przepływ myśli i odczuć przez improwizację. Na miejsce nagrania wybrali domek na Kaszubach. Sam materiał miał również brzmieć jak najbardziej "live", więc zdecydowali się (w dużej części) na jeden mikrofon pojemnościowy, jak najmniej miksu i brak masteringu. Efekty możecie państwo usłyszeć i zobaczyć już w piątek 29 maja. 

Foto: Magdalena Rosman

Bartosz "Boro" Borowski

Gitarzysta z Gdyni znany z zespołu Lonker See czy wcześniejszych dokonań z projektami, takimi jak 1926 czy Borowski / Miegoń. Założyciel alternatywnej wytwórni „Music Is The Weapon”, animator kultury, który zorganizował paręset koncertów zarówno w Trójmieście, jak i w całej Polsce. Związany z klubami Ziemia, Plama oraz wcześniej Ucho, Desdemona. Od 10 lat zajmuje się również zawodowo dj-ką.

Tomasz Gadecki

Urodził się w 1971 roku w Gdyni. Charyzmatyczny i kreatywny saksofonista, który ostatnią dekadę swojej pracy artystycznej poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej, odnosząc na tym polu wiele sukcesów. Muzyk w swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia na otwartość i poszukiwanie prawdy – do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel m.in. zespołu Awatair, Olbrzym i Kurdupel, Sambar Choroby Pszczół, Korzuchy, czy 250 kg – obecnie intensywnie współtworzy również trójmiejskie Lonker See, Band_A free oraz rozpoczyna pracę z Kwartetem Marka Tokara, która jest także efektem jego współpracy artystycznej z wieloma muzykami z Polski i ze świata. Oprócz tego Tomasz jest autorem muzyki do spektakli teatralnych, muzykiem sesyjnym w wielu projektach, a improwizacja, która stanowi istotę jego twórczości, sprawia, że bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami i – jak sam twierdzi – wciąż nie powiedział w muzyce ostatniego słowa.

Foto: Paweł Joźwiak

Wydarzenie na Facebooku.

Data publikacji: