Spotkanie autorskie z Agnieszką Dubaniowską i Joanną Szumielą

Zapraszamy na spotkanie z pomysłodawczynią powstania albumu, koncepcji całości opracowania i autorką tekstów Agnieszką Dubaniowską oraz Joanną Szumielą, prezeską Stowarzyszenia Przedmieście Oławskie, wydawcą albumu i także autorką tekstów w publikacji. Będziemy rozmawiać nie tylko o książce, ale także o historii, wspomnieniach i ciekawostkach związanych z Przedmieściem Oławskim. Spotkanie poprowadzi Olga Szelc.

Data wydarzenia:
2021-06-17, godz. 18:00
Bilety:
wstęp wolny

AGNIESZKA DUBANIOWSKA – mieszkanka Przedmieścia Oławskiego od 1945 roku. Z wykształcenia i zamiłowania inżynier budownictwa lądowego. Od dziesięcioleci aktywnie uczestniczy w życiu społecznym. Od wielu lat radna osiedla, była społecznym kuratorem dla nieletnich, ławnikiem w sądzie pracy i sądzie rodzinnym. Jako wolontariuszka MOS opiekowała się ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Przedmieście Oławskie i osiedlowego Klubu Seniora. Prowadzi spacery historyczne po okolicy, także nagrała ich 12 w wersji online. Jest autorką wydanej przez miasto książki „Miejsce na ziemi. Z Kresów na Przedmieście Oławskie”. Pisze także wiersze.

Autorka okładki: artystka-plastyczka Maria Rągowska, szefowa Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Pani JOANNA SZUMIELA jest pomysłodawczynią utworzenia i współzałożycielką  Stowarzyszenia Przedmieście Oławskie oraz jego prezeską. Mieszka na Przedmieściu Oławskim od 10 lat i od początku angażuje się aktywnie w pracę społeczną na rzecz osiedla. Była radną ostatniej kadencji RO (wiceprzewodnicząca RO). Jest także autorką tekstów w albumie.

Warto dodać, że album powstał dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Przedmieście Oławskie, a także jego sympatyków, którzy aktywnie włączyli się w prace nad jego stworzeniem, promocją projektu i zebraniem materiałów (także zdjęciowych). Stowarzyszenie Przedmieście Oławskie jest także wydawcą publikacji.

Wydarzenie na Facebooku.

Data publikacji: