Rodzina z Grabiszyńskiej 2 - techniki malarskie

Malarstwo gestu Pollocka, pastelowe pejzaże Moneta i ekspresyjne kolory Muncha. Jak tworzyli wielcy mistrzowie i co było obiektem zainteresowań ich sztuki? Podczas warsztatów malarskich dowiesz się o najciekawszych technikach malarskich, sprawdzisz w praktyce na czym polegały, odkryjesz nowe sposoby ekspresji artystycznej.

Data wydarzenia:
2018-11-20, godz. 18:00
Bilety:
wstęp wolny

Program:

13.11

POP ART
Myślicie, że będzie ciężko i bez komputera nie da rady? Nic bardziej mylnego. Na zajęciach dowiecie się jak łatwo i sprawnie wykonać obraz za pomocą farb akrylowych i odrobiny taśmy klejącej w stylu samego Andy'go Warhola. Nie zabraknie również odrobiny historii i teorii nurtu pop art.

20.11

Malarskie eksperymenty

Zapraszamy na warsztaty malarskie, na którym będziemy bawić się i eksperymentować z farbami akrylowymi i tuszem. Będziemy korzystać z różnego rodzaju dodatków, które nie są sztampowymi narzędziami malarskimi. Wykorzystamy między innymi - taśma, sznurki, balony, igły i korek od butelki. Pozwolimy się ponieść fantazji w temacie naszej pracy - ekspresyjnie podchodząc do aktu tworzenia. Liczyć się będzie każdy pomysł!

27.11

Spotkanie z folklorem

Od zarania dziejów człowiek dekorował swój mały kawałek świata jakim jest dom. Najbliższe zajęciach z folkloru będziemy bawić się wycinankami z motywami z różnych części Polski. Ale nie obędzie się oczywiście bez malowania. Za pomocą farb akrylowym zajmiemy się ornamentyką ludową, starając się stworzyć własny, unikatowy wzór dekoracyjny. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się czym charakteryzują się dekoracje łowickie, kaszubskie, świętokrzyskie, góralskie i oczywiście z dolnego śląska.

Prowadząca: Monika Bliska

Zachęcamy do udziału całe rodziny!

Rodzina z Grabiszyńskiej 2 - techniki malarskie na Facebooku

Data publikacji: