Horoskop komiksowy: literatura

Kolejny wakacyjny temat Horoskopu: literatura w komiksie! Oprócz omówienia komiksów związanych w tematem, skupimy się na roli słowa w komiksie. Jaką funkcję pełni w historii obrazkowej?

Data wydarzenia:
2021-08-18, godz. 18:00
Bilety:
wstęp wolny

  Po sztukach plastycznych czas na literaturę! Sierpniowe warsztaty poświęcimy związkom komiksu ze słowem pisanym: omówimy komiksowe adaptacje literatury, biografie pisarzy i pisarek, a także przyjrzymy się poezji w formie komiksu. Jak zwykle czekać będzie na Was zestaw kreatywnych autorskich ćwiczeń od wiedźmy Joanny oraz 12 nietuzinkowych tytułów, które posłużą nam za punkt wyjścia do omówienia tematu.
 Podczas warsztatu zajmiemy się głównie słowem w komiksie, zorganizujemy gry i zabawy słowne, ale nie zabraknie też zadań związanych z technikami plastycznymi.
 Horoskop komiksowy za każdym razem polecamy szczególnie tym, którzy jeszcze nie przekonali się do szczególnej formy artystycznego wyrazu, jaką jest komiks.
 
 

 Horoskop komiksowy to cykl spotkań, podczas których niczym gwiazdozbiorom przyglądamy się różnym gatunkom komiksu.

Tak jak w wielu kulturach każdy z nas, czy wierzy w to, czy nie, ma przypisany znak zodiaku, tak na naszych spotkaniach nawet największy komiksowy niedowiarek znajdzie „swój” obszar tej wciąż niedocenianej sztuki. Komiks to potężne medium!

Tematy kolejnych odsłon Horoskopu komiksowego skupione są wokół komiksów dobranych według autorskiego klucza. Motywy spotkań to m.in. komiksy o miłości, ekologia i prawa zwierząt, komiks o sztuce, graficzne adaptacje literatury, akcja i przygoda, horrory i komiksy z dreszczykiem, reportaż.

Omawiamy zarówno klasykę powieści graficznej, jak i nowości. Na warsztatach zajmujemy się głównie komiksami wydawanymi w Polsce, ale pojawia się również sporo przykładów z zagranicy. W podróży tej towarzyszą nam żywioły, opiekuńcze bóstwa, magiczne atrybuty...

Jeśli świat komiksu wydaje Ci się odległy jak gwiazdy, daj się zaprosić na nasze spotkania. Horoskop komiksowy przygotowany został z myślą o tych, którzy nie czują jeszcze, żeby komiks odkrył przed nimi swoje najjaśniejsze karty.

Warsztaty skierowane są do dorosłych uczestników.

Prowadzi: Aśka Grzelczyk.

Wydarzenie na Facebooku.

Data publikacji: