Jingle All That Swing!

Zapraszamy na swingowe mikołajki w Firleju!

Data wydarzenia:
2018-12-07, godz. 18:00
Bilety:
wstęp wolny

Legendy głoszą, że Święty Mikołaj odwiedzając Stany Zjednoczone w pierwszej połowie XX wieku, a w szczególności Nowy Orlean, po godzinach nieco się nudził. Wszak każdy musi kiedyś odpoczywać, nawet on! Pewnego razu Święty Mikołaj, przechadzając się ulicami tego pięknego miasta w poszukiwaniu miejsca do wytchnienia, spotkał ludzi, którzy tańczyli... Ten taniec był wyjątkowy, radosny i bardzo energiczny. Mikołaj nie mógł przejść obok tego obojętnie - oczarowany spędził z tańczącymi cała noc! Jak się później dowiedział, był to Lindy Hop!
Od tamtej pory, co roku odwiedzając Nowy Orlean, Mikołaj jedną noc spędzał tańcząc swinga. Uczył się i uczył, aż stał się na tyle biegły, by móc swoją swingową wiedzę przekazywać dalej i zarazić Lindy Hopem wszystkich w odległej Europie i Laponii!

Podtrzymując mikołajową tradycję, zapraszamy wszystkich na Potańcówkę Jingle All That Swing! czyli Swingowe Mikołajki!

Potańcówkę zaczynamy o godzinie 18:00! Przyszykowaliśmy dla Was kilka lekcji wprowadzających do Lindy-Hopa - nie tylko dla dorosłych, ale również i dla najmłodszych! Jesteśmy przekonani, że Wasze pociechy szybko złapią swingowego bakcyla!

Miejsce: Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych, Grabiszyńska 56, 53-518 Wrocław
Start: 18:00
Wejście: darmowe!

Przez cały wieczór grać będzie dla Was muzyka swingowa z lat 20'stych i 30'stych!

Zapraszamy!

Data publikacji: