FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

 
HOME Program
38. POKAZ KRF: W STRONĘ DOKUMENTU CZ. II

38. pokaz KRF: W stronę dokumentu cz. II

Data: 7 Listopada 2017
Godzina: 18:00
Wstęp: 0,00 PLN
 

7 listopada ponownie przyjrzymy się amatorskim próbom dokumentalnym. Ta jakże adekwatna dla filmowców nieprofesjonalistach forma wyrazu, może przybierać najróżniejsze oblicza. Po seansie autorzy filmów - wspólnie z widzami - postarają się odpowiedzieć dlaczego tak jest. 

PROGRAM

1. FILM NIESPODZIANKA!

2. „Opowieść o...” - Mateusz Pawełczyk (2:50)
Krótki film o opowiadaniu i szukaniu inspiracji gdziekolwiek. 

3. „Rytm małej ojczyzny” - Mateusz Pawełczyk (3:33)
Film w myśl zasady cudze chwalicie, swego nie znacie. Autor prezentuje popularne i nietypowe miejsca rodzinnych stron w poszukiwaniu ich oraz "tubylców" rytmu. 

4. „Witkacy Pod Strzechy” - Jakub Gryzowski (22:37) 
Relacja z 20. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Dzieł St. I. Witkiewicza w Słupsku. 

5. Stand Up „New vision” - Adam Domek (35:37)
Film dla wszystkich fanów Skateboarding. Kręcony kamerą Panasonic DVX 100 i fishem Century Optics Ultra fisheye 0.3, materiał zbierany był od końca marca 2009 do grudnia 2009. Nagrywany w wielu miastach w Polsce i nie tylko. 

6. Kącik Pawła Janickiego (15:00)
Paweł Janicki (Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center) - poszerza horyzonty, rozsadza formułę oraz schematy myśli filmowej. Czym zaskoczy nas tym razem? 

WSTĘP WOLNY!

////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Klub Realizatorów Filmowych (KRF) to inicjatywa nieformalna, która dąży do zetknięcia ze sobą ludzi wyrażających siebie poprzez film. Mogą to być zarówno ludzie młodzi jak i starzy, amatorzy i fachowcy, samodzielni zapaleńcy i ci działający w grupach (na spotkania KRF zaproszeni są też miłośnicy kina oraz wszyscy, którzy chcą w nich uczestniczyć).