FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

 
HOME Program
SPOTKANIE Z ANDRZEJEM ROGOWSKIM

Spotkanie z Andrzejem Rogowskim

Data: 25 Listopada 2017
Godzina: 18:00
Wstęp: 0,00 PLN
 

 

Spotkanie wokół wystawy Andrzeja Rogowskiego

Zapraszamy na spotkanie poświęcone twórczości Andrzeja Rogowskiego. Wystawa, którą oglądać można do 8 grudnia, prezentuje wybór ponad 20 kolaży, tworzonych od początku lat 80. Spotkanie odbędzie się 25. listopada o godz. 18:00 w Klubie Firlej. Z artystą rozmawiać będą Paweł Jarodzki oraz Hubert Kostkiewicz.

⁃⁃--

bio:

----

Andrzej Rogowski urodził się we Wrocławiu, potem mieszkał w Oslo i w Londynie. Obecnie powrócił do miejsca urodzenia i uczy angielskiego. W międzyczasie zrobił okładkę pierwszego singla zespołu Klaus Mitffoch „Jezu jak się cieszę” (1983), okładkę do płyty Andrzeja Dziubka „Pact of fact” (1985), plakat do płyty zespołu The Ex „Aural Guerilla” (1988), okładkę płyty Lecha Janerki „Piosenki” (1989). Jest autorem kilku wystaw w galerii Entropia oraz w Amsterdamie, w Oslo i w Londynie. Ostatnio jego prace można było zobaczyć na wystawie „Czarna Wiosna” w Muzeum Współczesnym Wrocław. Współpracował z grupą Luxus, był ważnym, choć zewnętrznym uczestnikiem strajku w roku 1981 na wrocławskiej PWSSP (obecnie ASP).

Paweł Jarodzki - współzałożyciel grupy Luxus, artysta sztuk wizualnych, kurator, autor tekstów o sztuce, profesor ASP Wrocław i kurator BWA Wrocław.

 

Hubert Kostkiewicz - aktywista społeczny i kulturalny, dziennikarz, muzyk.

 

 

andrzej_rogowski_3

 

⁃⁃

Wystawa będzie czynna od 6.10 – 8.12.2017 r. w godz. 9:00 - 20:00

⁃⁃

Wstęp wolny
Ośrodek Działań Artystycznych Firlej
ul. Grabiszyńska 56

 

andrzej_rogowski_1

 

andrzej_rogowski_2

 

Video

Kalendarz wydarzeń

Społeczność