FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

 
HOME
Koncerty

12/04 BLANKENBERGE | BISAMRATTA

Blankenberge to zespół z Petersburga, który tworzy swoją muzykę w klimacie shoegazu, post-rocka i dream-popu. Bisamråtta to instrumentalny, solowy projekt Władimira Luchanskiego, gitarzysty, saksofonisty i... thereministy. Władimir jest członkiem Kwartetu Siergieja Kuryokhina i innych kolektywów improwizacyjnych. Wstęp bezpłatny - płacisz za wejście ile chcesz - jako wyraz szacunku dla artystów! (więcej)

13/04 BELL WITCH

To chyba pierwszy w historii zespół grający funeral doom, który wprowadził ten nurt muzycznej extremy na tzw. „salony”. W zasadzie nie ma liczącego się podsumowania muzycznego minionego roku, w którym ich ostatni album Mirror Reaper nie byłby w ścisłym topie, lub po prostu na podium takiej listy. Trudno się dziwić, zespół dopracował dość konsekwentny styl którym operuje od zarania swojej działalności, do poziomu który uwodzi i rzuca czar na każdego, każdego kto spróbuje się mierzyć z ich twórczością. (więcej)

20/04 SORJA MORJA

Sorja Morja to zespół muzyczny tworzony przez Ewę Sadowską i Szymona Lechowicza. Koncertowy skład grupy uzupełnia Małgorzata Penkalla z Enchanted Hunters. W 2017 roku nakładem Thin Man Records ukazał się debiutancki album Sorji Morji zatytułowany „Sorja”. Aktualnie zespół eksperymentuje. (więcej)

24/04 AEROFALL 

Aerofall to zespół pochodzący z rosyjskiego Rostowa nad Donem, który swoją twórczość realizuje w nurcie shoegaze'u. Wokalistka, Yana Komeshko, wspierana jest przez instrumentalistów: Vladimira Karpova - gitara, Valery'ego Kalkutina - bas, Pavla Astakhova - perkusja oraz Vladimira Volodina - Mr. Tamburin Man. (więcej)

25/04 MEGAN MORTEN

Megan Morten jest artystką inspirującą się różnymi gatunkami muzyki. Spędziła ponad 7 lat w Londynie, w którym kształciła swój wokal u klasycznej śpiewaczki Mii Karlsson, brała udział w warsztatach musicalowych, gdzie miała swoje pierwsze występy jako artystka i songwriterka. (więcej)


27
/04 EIVØR

Eivør to wokalistka, instrumentalistka i autorka piosenek obdarzona pięknym, niespotykanym głosem. Pochodzi z Wysp Owczych. Wychowywała się w małej wiosce Gřta, zamieszkałej przez około 500 osób. Tam dorastała w otoczeniu jedynej w swoim rodzaju natury, a także niezwykłej tradycji i kultury farerskiej. Jej rodzice i dziadkowie zaszczepili w niej miłość do starodawnych pieśni i ludowych ballad. Serwowana przez Eivør muzyka zmienia się permanentnie. Grała muzykę folkową, ale też jazz, country, klasykę i trip-hopowy rock. To nowoczesny typ songwriterki. (więcej)

 

29/04 KVERELTAK

Kvereltak powstał w roku 2007, a po trzech latach światło dzienne ujrzał debiutancki album zatytułowany po prostu "Kvelertak", który sprawił, że zespół okrzyknięto w Norwegii prawdziwą sensacją. Płytę charakteryzuje oryginalne współbrzmienie energicznego, nieokrzesanego rock and rolla, black metalu oraz punka. W przeciwieństwie do innych kapel, reprezentujących ciężkie brzmienia, Kvelertak wykonują wszystkie swoje utwory w języku ojczystym, nawiązując w swoich tekstach do mitologii nordyckiej, co nadaje ich utworom wyjątkowego charakteru(więcej)

14/05 GRAILS

Muzyka zespołu przenosi nas w lekko oniryczny stan, nie można nie zauważyć tu inspiracji dalekim wschodem. Ich estetyka miejscami mocno ociera się o progresje lat 70′. Psychodelia przeplata się z całą gamą imponujących detalii i subtelności. Nowa płyta zespołu powstawała przez ostatnie 5 lat.  (więcej)

19/05 MATT ELLIOTT

Twórczość Matt'a Elliotta to niesłychane połączenie gitarowej muzyki folkowej czerpiącej pełnymi garściami z dorobku sztuki ludowej krajów śródziemnomorskich i Europy Wschodniej oraz ciężkich niekiedy doświadczeń życiowych wychowującego się w żywej kulturze "Bristol sound", artysty. (więcej)

 

Zapraszamy Was do Kawiarni Sąsiedzkiej w Firleju na trzy spotkania, na których porozmawiamy o wspólnych obchodach Dnia Sąsiada

Data: 24 Kwietnia 2018
Godzina: 17:00
24 / 04

Aerofall [RU]

Awaria Prądu oraz Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we współpracy z Icecreamdisco and People Love Spaces prezentują koncert Aerofall!

Data: 24 Kwietnia 2018
Godzina: 20:00

Bezpłatne warsztaty plastyczne są kontynuacją osiedlowego projektu Portret - Rodzina z Grabiszyńskiej z 2017 roku.

Data: 25 Kwietnia 2018
Godzina: 17:00

Megan Morten jest artystką inspirującą się różnymi gatunkami muzyki. Spędziła ponad 7 lat w Londynie, w którym kształciła swój wokal u klasycznej śpiewaczki Mii Karlsson, brała udział w warsztatach musicalowych, gdzie miała swoje pierwsze występy jako artystka i songwriterka.

Data: 25 Kwietnia 2018
Godzina: 19:00

W każdy czwartek Kawiarnia Sąsiedzka zaprasza na warsztat robienia kolaży.

Data: 26 Kwietnia 2018
Godzina: 18:00
27 / 04

Eivør

Niezwykły głos z Wysp Owczych już w kwietniu we Wrocławskim Klubie Firlej. Zapraszamy na wyjątkowy koncert farerskiej wokalistki i instrumentalistki. | BILETY WYPRZEDANE

Data: 27 Kwietnia 2018
Godzina: 20:00
Wstęp: 40,00 PLN
   
29 / 04

KVELERTAK

Norweski zespół zagra autorski koncert we Wrocławiu! Będzie trochę rock and rollowo, trochę punkowo i trochę metalowo, czyli tak jak Kvelertak robi to najlepiej!

Data: 29 Kwietnia 2018
Godzina: 19:30

Klub Realizatorów Filmowych (KRF) to inicjatywa nieformalna, która dąży do zetknięcia ze sobą ludzi wyrażających siebie poprzez film.

 

 
Data: 8 Maj 2018
Godzina: 18:00
14 / 05

GRAILS

Pod koniec lat 90tych dwójka przyjaciół gitarzysta Alex Hall i perkusista Emil Amos postanowili powołać zespół do życia. Dzisiaj Grails to zespół składający się z doświadczonych muzyków, wolnych od ograniczeń stylistycznych.

Data: 14 Maj 2018
Godzina: 19:00
19 / 05

Matt Elliott

Twórczość Matt'a Elliotta to niesłychane połączenie gitarowej muzyki folkowej oraz ciężkich niekiedy doświadczeń życiowych wychowującego się w żywej kulturze "Bristol sound", artysty

Data: 19 Maj 2018
Godzina: 19:00

Kalendarz wydarzeń

Społeczność