FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

 
HOME
Koncerty

 

23/02 Marcin Styczeń 

"Pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Koncert promujący Lubię gadać z Leonardem to jedenaście piosenek Leonarda Cohena z jego  trzech ostatnich albumów w wykonaniu i w tłumaczeniach Marcina Stycznia" (więcej)

02/03 RAGNAR ÓLAFSSON 

Ragnar Ólafsson to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir – kapela, z którą wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach. Minionej zimy zjechali całą Europę z koncertami. W 2017 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w nurcie singer-songwriter. (więcej)

08/03 HAŃBA

Po świetnie przyjętym debiucie i niemal nieustającej trasie koncertowej Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” powraca z kolejnym albumem długogrającym pt. „Będą bić!” (Antena Krzyku/Karoryfer Lecolds). Krakowscy muzycy kontynuują swoją fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. (więcej)

 

09/03 BEATSTEAKS

Początki zespołu Beatsteaks sięgają 1995 roku, kiedy to światło dzienne ujrzało ich debiutanckie demo. Pierwsze wydawnictwo długogrające, zatytułowane „48/49”, zostało świetnie przyjęte przez publiczność. Wraz z sukcesem przyszły występy przed takimi gwiazdami jak Faith No More czy Bloodhound Gang. Następne lata przyniosły kolejne albumy i coraz większy sukces sprzedażowy, a sama grupa została uznana za najlepszy niemiecki zespół 2004 roku w wielu prestiżowych rankingach, w tym także na MTV Europe Music Awards. Rok ten stanowił przełom w działalności zespołu – formacja święciła tryumfy w postaci wyprzedanych koncertów oraz licznych nagród branży. Występy na prestiżowych festiwalach muzycznych pozwoliły jej przedrzeć się do świadomości międzynarodowej publiczności. Obecnie Beatsteaks są jednym z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich zespołów. (więcej) 


10/03 DANIEL SPALENIAK 

Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. To 25-letni artysta pochodzący z Kalisza. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym serialu kryminalnym „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”. Zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle. (więcej)

 

07/04 STONED JESUS

Stoned Jesus, czyli Ihor Sydorenko, Serhij Slusar i Wiktor Kondratow, wracają do Polski w ramach European Spring Tour. Gościem specjalnym na trasie będą Somali Yacht Club promujący drugą, świeżą płytę The SeaStoned Jesus przedstawiać nie trzeba. Ich ostatnie koncerty w Polsce były wyprzedane nie bez powodu. Mało w nich Jezusa, ale za to dużo rock'n'rolla. Ich hit I'm the mountain ma na YouTube więcej odtworzeń niż dyskografia Kyuss razem wzięta. (więcej)


10/04 DANCE WITH THE DEAD

Dance With The Dead, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sceny synthwave w końcu zawita do Polski! Duet Justin Pointer i Tony Kim w niepowtarzalny dla siebie sposób łączą najlepszą tradycję muzyki elektronicznej lat 80' z żywymi partiami gitarowymi nawiązującymi bezpośrednio do klasyki metalu. Całość sprawia, że ich koncerty są regularnie wyprzedawane na wszystkich kontynentach, a sami wspomniani coraz częściej goszczą na festiwalach u boku nie tylko m.in. Perturbatora, ale ikon rocka/heavy metalu jak Manilla Road, OM, czy Neurosis. (więcej)

20/04 SORJA MORJA

Sorja Morja to zespół muzyczny tworzony przez Ewę Sadowską i Szymona Lechowicza. Koncertowy skład grupy uzupełnia Małgorzata Penkalla z Enchanted Hunters. W 2017 roku nakładem Thin Man Records ukazał się debiutancki album Sorji Morji zatytułowany „Sorja”. Aktualnie zespół eksperymentuje. (więcej)

 

21/04 KORPUS 

"Legenda festiwalu w Jarocinie oraz czołówka polskiej sceny rockowej powraca z albumem RESPEKT. Zdobywca licznych nagród na najważniejszych imprezach w Polsce jak m.in. OPEN ROCK, ROCK NA WYSPIE, MUZYKA MŁODYCH, ROCK GALICJA, ROCK ARENA, ROCK GIEŁDA, ROCK SKRA zaprezentuje się na naszej scenie w ramach trasy promującej nowy album. Najbardziejrozchwytywany zespół ROCK ESTRADY klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel obok TSA, TURBO, KAT, BANK." (więcej)


27/04 EIVØR

Eivør to wokalistka, instrumentalistka i autorka piosenek obdarzona pięknym, niespotykanym głosem. Pochodzi z Wysp Owczych. Wychowywała się w małej wiosce Gřta, zamieszkałej przez około 500 osób. Tam dorastała w otoczeniu jedynej w swoim rodzaju natury, a także niezwykłej tradycji i kultury farerskiej. Jej rodzice i dziadkowie zaszczepili w niej miłość do starodawnych pieśni i ludowych ballad. Serwowana przez Eivør muzyka zmienia się permanentnie. Grała muzykę folkową, ale też jazz, country, klasykę i trip-hopowy rock. To nowoczesny typ songwriterki. (więcej)

 

29/04 KVERELTAK

Kvereltak powstał w roku 2007, a po trzech latach światło dzienne ujrzał debiutancki album zatytułowany po prostu "Kvelertak", który sprawił, że zespół okrzyknięto w Norwegii prawdziwą sensacją. Płytę charakteryzuje oryginalne współbrzmienie energicznego, nieokrzesanego rock and rolla, black metalu oraz punka. W przeciwieństwie do innych kapel, reprezentujących ciężkie brzmienia, Kvelertak wykonują wszystkie swoje utwory w języku ojczystym, nawiązując w swoich tekstach do mitologii nordyckiej, co nadaje ich utworom wyjątkowego charakteru. 4 marca 2013 roku premierę miał drugi album zespołu - "Meir". Muzycy w wywiadach stwierdzali, że krążek ten miał przede wszystkim zaskakiwać, w związku z czym był sporą niespodzianką dla słuchaczy, ze względu na ogromną różnorodność zaprezentowanego na nim materiału. Płyta była jednocześnie cięższa i bardziej przebojowa od debiutu. Fani zespołu czekali kolejne 3 lata, aż zespół wraz z wytwórnią Roadrunner Records ogłoszą premierę kolejnego longplaya. W końcu nastał ten dzień, a płyta „Nattesferd” ujrzała światło dzienne rok temu. Promowały ją 2 single - „1985” i „Berserkr”. Pierwszy z nich to iście rock and rollowy hit, który wpada niesamowicie w ucho za sprawą niezwykle melodyjnych gitar. Drugi z singli to klimatyczny kawałek z mocno punkowym zacięciem, który w pełni oddaje naturę twórczości Kvelertaka. Przebojowe zapowiedzi spełniły obietnice – Kvelertak wydali kolejny album, który przypadł do gustu zarówno fanom, jak i krytykom. Przypomnijcie sobie, jak Norwegowie wypadają na żywo już w kwietniu! (więcej)

 

 

W każdy czwartek, Kawiarnia Sąsiedzka zaprasza na warsztat robienia kolaży.

Data: 22 Lutego 2018
Godzina: 18:00
23 / 02

Marcin Styczeń

Pieśniarz, kopozytor, autor tekstów. Na kocercie "Lubię gadać z Leonardem" zaprezentuje autorskie tłumaczenia i interpretacje utworów Leonarda Cohena.

Data: 23 Lutego 2018
Godzina: 19:00

Po wielkim sukcesie Multi-Culti Party ponad rok temu, koalicja Wrocław Wita Uchodźców znów pragnie zaprosić Was do wspólnej zabawy! Będzie muzyka na żywo, świetni DJ-e, tańce, pyszne jedzenie, loteria fantowa z super nagrodami i hulanki do rana!

Data: 24 Lutego 2018
Godzina: 20:30

Idealna propozycja dla wszystkich, którzy o piosenkach mogliby mówić godzinami. 

Data: 27 Lutego 2018
Godzina: 18:00

W każdy czwartek Kawiarnia Sąsiedzka zaprasza na warsztat robienia kolaży.

Data: 1 Marca 2018
Godzina: 18:00

Islandzkie brzmienia w Klubie Firlej! Singer i songwriter we Wrocławiu zagra materiał z płyty “Urges”.

Data: 2 Marca 2018
Godzina: 20:00
Wstęp: 20,00 PLN
   

Bezpłatne warsztaty plastyczne są kontynuacją osiedlowego projektu Portret - Rodzina z Grabiszyńskiej z 2017 roku. 

Data: 7 Marca 2018
Godzina: 17:00

W każdy czwartek Kawiarnia Sąsiedzka zaprasza na warsztat robienia kolaży.

Data: 8 Marca 2018
Godzina: 18:00
08 / 03

Hańba

Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” powraca z kolejnym albumem długogrającym pt. „Będą bić!”

Data: 8 Marca 2018
Godzina: 20:00
Wstęp: 30,00 PLN
   
09 / 03

BEATSTEAKS

Berliński punkrock we Wrocławiu! Klub Firlej oraz Agencja Go Ahead zapraszają na koncert kultowej grupy Beatsteaks!

Data: 9 Marca 2018
Godzina: 19:00

Człowiek, który lubi grać na gitarze czy muzyczne objawienie ostatnich lat?

Data: 10 Marca 2018
Godzina: 20:00
Wstęp: 20,00 PLN
   

Bezpłatne warsztaty plastyczne są kontynuacją osiedlowego projektu Portret - Rodzina z Grabiszyńskiej z 2017 roku. 

Data: 14 Marca 2018
Godzina: 17:00

W każdy czwartek Kawiarnia Sąsiedzka zaprasza na warsztat robienia kolaży.

Data: 15 Marca 2018
Godzina: 18:00

Bezpłatne warsztaty plastyczne są kontynuacją osiedlowego projektu Portret - Rodzina z Grabiszyńskiej z 2017 roku. 

Data: 21 Marca 2018
Godzina: 17:00

W każdy czwartek Kawiarnia Sąsiedzka zaprasza na warsztat robienia kolaży.

Data: 22 Marca 2018
Godzina: 18:00

Bezpłatne warsztaty plastyczne są kontynuacją osiedlowego projektu Portret - Rodzina z Grabiszyńskiej z 2017 roku. 

Data: 28 Marca 2018
Godzina: 17:00

W każdy czwartek Kawiarnia Sąsiedzka zaprasza na warsztat robienia kolaży.

Data: 29 Marca 2018
Godzina: 18:00

Kalendarz wydarzeń

Społeczność