FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

 
HOME
Kawiarnia Sąsiedzka

Kawiarnia sąsiedzka to miejsce spotkań oraz lokalnych działań kulturalnych. Przestrzeń otwarta na nowe pomysły i inicjatywy pochodzące nie tylko od pracowników, ale również gości. Strefa do wymiany książek, plakatów, kwiatów i pocztówek. 

Tutaj możesz zrealizować swój pomysł na klub dyskusyjny, koło miłośników muzyki francuskiej lub zorganizować degustację własnych wyrobów cukierniczych.

Kawiarenka to centrum informacji osiedlowej. Na korkowej tablicy ogłoszeń odnajdziesz różnego rodzaju usługi oferowane przez Twoich sąsiadów, podzielisz się również swoimi umiejętnościami.

 

Nasze wydarzenia:

 

Kolażowe Pre-Party

W kolejny piątek w godzinach 18:00-20:00 przestrzeń działającej w Firleju Kawiarni Sąsiedzkiej stanie się miejscem na idealne bifor party w artystycznym wydaniu. Prowadzone przez Lubę Shynder warsztaty techniki kolażu łączymy z orzeźwiającymi drinkami, co daje świetne miejsce wypadowe dla dalszej piątkowej zabawy.  Wycinanie, wyklejanie, tworzenie własnych form oraz wspaniała atmosfera Zapraszamy!

 

     

                                         

Łapacze Snów DIY

Łapacze snów to wymyślone przez Indian ozdobne amulety ochronne. Wierzono, że nocne koszmary zatrzymują się na sieciach i spływają po piórach, podczas gdy dobre sny spokojnie przez nie przechodzą. Na warsztatach poznamy tajniki robienia tych pięknych amuletów. Udział jest bezpłatny!

 

                                                   

 

Otwarta Wymiana Sąsiedzka oraz Pchli Targ

Odbywająca się w każdą trzecią sobotę miesiąca Otwarta Wymiana Sąsiedzka oraz Pchli Targ to miejsce dla obrotu ubraniami, książkami, płytami czy kwiatami. Przedsięwzięcie to opiera się na idei wprowadzenia nowej formy nabywania rzeczy, zaprzestania niepotrzebnego ich gromadzenia oraz możliwości dzielenia się i pomagania. Akcja odbywa się pod hasłem “przyjdź, wymień, zostaw”, gdyż odzieżowe nadwyżki przekazane zostaną organizacjom niosącym pomoc potrzebującym.

W strefie Pchlego Targu można sprzedać ubrania/książki/buty/i inne przedmioty w stanie bardzo dobrym i w przyjaznych cenach. 

W strefie Wymiany można zostawić ubrania/książki/buty/ i inne oraz zabrać ze sobą to, co wpadło Ci w oko. 

 

                                                     

 

 

 

  Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty kulturalnej                                                  

  przewidzianej na grudzień!

 

 

  Jeśli masz pomysł na warsztaty, zajęcia jogi, klub miłośników kotów

  książek lub gotowania albo po prostu szukasz miejsca 

  do realizacji swojej inicjatywy to napisz lub zadzwoń do nas, a my

  pomożemy Ci zorganizować to u nas.

 

 

FB: firlejkawiarnia

E-mail: kawiarnia.w.firleju@gmail.com

 

 

 

 

Zapraszamy od PONIEDZIAŁKU do PIĄTKU w godzinach 16:00 - 20:00

 

 

Kalendarz wydarzeń

Społeczność