Pierzajki - warsztaty tkackie

Zapraszamy na zajęcia odbywające się w Kawiarni Sąsiedzkiej w cyklu warsztatów pt. Pierzajki. Ta symboliczna nazwa nawiązuje do tradycyjnych spotkań wiejskich, na których kobiety darły/rwały pierze. Te spotkania były potrzebne: każda zapobiegliwa matka hodowała gęsi, by z ich piór zrobić córce pierzynę i poduchy, element wiana młodej panny. Wieczory te upływały na rozmowach, opowiadaniu niezwykłych historii, a często – jak to wśród kobiet bywa - na zwykłym plotkowaniu. W kawiarni może i nie będziemy rwali ptasich piór, za to zajmiemy się wymierającym rzemiosłem chałupniczym, przenosząc ludowe zwyczaje na Grabiszyńskie tereny.

Szczegóły konkretnych zajęć będą pojawiały się co tydzień na stronie Kawiarni Sąsiedzkiej. Zajęcie przeznaczone są dla osób dorosłych i obejmują zakres wszystkich technik związanych ze splotem, szyciem i haftem.

 

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłaszanie się na maila: splotkaart@gmail.com lub bezpośrednio na - Splotka do piątku poprzedzającego sobotnie warsztaty.

Spotykamy się w każdą sobotę o 16:00 w Kawiarni Sąsiedzkiej (Grabszyńska 56).

Wstęp płatny: od 16 lutego obowiązuje składka na materiały – 20zł. Możliwe jest wykupienie karnetu na 4 zajęcia - 80 zł.

Szczegóły płatności tutaj.

Więcej informacji: na facebooku.