FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

Daniel Spaleniak [PL]

Data: 10 Marca 2018
Godzina: 20:00
Wstęp: 20,00 PLN
 25,00 PLN
    kup bilet » 

Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. 

To 25-letni artysta pochodzący z Kalisza. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym serialu kryminalnym „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”.

Zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

“Nie tracąc chwytliwości ambitnego popu, Daniel oparł się na brzmieniu gitary, gdzieniegdzie lekkim bicie, ambientowych plamach i swoim mocarnym głosie, komponując piosenki zahaczające o blues, alt-country, czy folk. Poczynając od instrumentalnego „Black Notebook”, wchodzimy w świat znany z okładki i teledysku – jest szaroburo, wietrznie, gałęzie drzew się kołyszą. „Full packet of cigarettes” brzmi amerykańsko, aż chciałoby się zapalić przy kawie.” - Jan Król, nowamuzyka.pl

FB: https://goo.gl/oYV16E

SC: https://goo.gl/9SSbGk

-------

Daniel Spaleniak

Wrocław, Klub Firlej

Data: 10/03/2018, godz: 20:00

Bilety: 20/25 zł

Video

Kalendarz wydarzeń

Społeczność