FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

 
HOME
Firlej Zaprasza

Ruszył konkurs na realizację inicjatyw lokalnych!

850 x 400_KONKURS_STRONA2.png

Firlej ogłasza konkurs na realizację inicjatyw kulturalnych. Ma on na celu wyłonienie najciekawszych propozycji na działania o charakterze lokalnym, które zostaną zrealizowane na terenie osiedli skupionych wokół ODA Firlej (Przedmieście Świdnickie, Grabiszyn-Grabiszynek, Gajowice). Autorami, jak również wykonawcami projektów, będą sami mieszkańcy lub osoby związane z tym obszarem.

Konkurs trwa od 5.06. 2017 r. do 21.06.2017 r. W tym czasie będzie można zgłaszać wnioski na inicjatywy o charakterze kulturalnym, artystycznym, edukacyjno-kulturalnym lub kulturalno-społecznym skierowane do mieszkańców osiedli. Mile widziane będą inicjatywy z możliwością późniejszej kontynuacji o charakterze: prospołecznym, obywatelskim, międzypokoleniowym, a także integracyjnym.

Konkurs zakłada przyznanie od 3 do 7 inicjatyw, na które przeznaczona jest ogólna pula finansowa 22 000 zł.

Formularze konkursowe dostępne są w wersji papierowej w biurze Firleja (w dni powszednie w godz. od 9:00 do 15:00, ul Grabiszyńska 56) oraz w Kawiarni Sąsiedzkiej w Firleju (w godz. otwarcia kawiarni). Formularz i regulamin znajdziecie u dołu strony.

Wnioski konkursowe należy składać w terminie od 5.06.2017 r. do 21.06.2017 r. w formie papierowej w biurze lub elektronicznej, wysyłając na adres email: konkurs@firlej.wroc.pl

Linki do pobrania:

1. Regulamin konkursu

2. Formularz konkursowy - wersja do druku

3. Formularz konkursowy - wersja do wypełnienia

 

Projekt “Firlej Zaprasza” jest realizowany przez Ośrodek Działań Artystycznych Firlej i jest współfinansowany środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.”

 

 

firlej zaprasza-cykl spotkań osiedlowych


Jesteśmy po pierwszym spotkaniu z cyklu Razem Dla Naszego Osiedla!Było to bardzo udane popołudnie za co bardzo Wam dziękujemy!

Co udało Nam się wspólnie wypracować?


- wyznaczyliśmy najczęściej uczęszczane trasy na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek,
- przybliżyliśmy sobie nasze historie związane z osiedlem,
- wyszukaliśmy osiedlowych działaczy,
- odpowiedzieliśmy na pytanie jak korzystam z kultury,

Jeżeli jesteście zainteresowani wynikami pierwszej diagnozy potencjału kulturotwórczego na naszym osiedlu piszcie do nas, chętnie je udostępnimy.

pierwsze spotkanie osiedlowe

pierwsze spotkanie osiedlowe

pierwsze spotkanie osiedlowe.

a tutaj kolejka po pyszną kawę serwowaną w naszej Kawiarence Sąsiedzkiej ☕ 🍩 🍰

 


Na drugim spotkaniu z Cyklu Spotkań Osiedlowych dla odmiany rozawialiśmy o...Firleju! Czego oczekujesz od naszej instytucji? Co robimy dobrze, a co źle? W jaki sposób możemy Ci ułatwić przychodzenie do nas? Jak poprzednio frekwencja i cudowna energia dopisały! 

drugie spotkanie osiedlowe

drugie spotkanie osiedlowe

drugie spotkanie osiedlowe


Na kolejnym, trzecim spotkaniu stolikowym ustaliśmy zasady i kryteria konkursu na inicjatywy lokalne. To było bardzo pracowite spotkanie! Dziękujemy za zaangażowanie 😍

trzecie spotkanie stolikowe

trzecie spotkanie stolikowe

trzecie spotkanie stolikowe

 


Ostatnie spotkanie stolikowe mieliśmy przyjemność zorganizować w Centrum Historii Zajezdnia  Dziękujemy za frekwencję i za cudowną energię!

 

trzecie spotkanie stolikowe

trzecie spotkanie stolikowe

trzecie spotkanie stolikowe

 

 

Organizatorzy zapraszają do śledzenia rozwoju prac nad wdrożeniem projektu na stronie internetowej: www.firlej.wroc.pl

Facebook: https://www.facebook.com/firlej.zaprasza/?fref=ts

Zapraszamy na warsztaty: Jak napisać dobry projekt - wydarzenie na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/1879511499004514/

Projekt jest realizowany w ramach programy Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.