FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

 
HOME
Dom Kultury Plus

Ośrodek Działań Artystycznych Firlej ma przyjemność zaprosić Państwa do współpracy przy projekcie tworzenia lokalnej oferty kulturalnej w dzielnicy Grabiszyn-Grabiszynek.

W ramach projektu zamierzamy nawiązać partnerstwa lokalne, przeprowadzić diagnozę potrzeb kulturalnych na naszym osiedlu oraz zorganizować konkurs na inicjatywy lokalne, aktywizujące jego mieszkańców. Naszym założeniem jest realizacja projektu w możliwie najszerszym gronie partnerów, dlatego będziemy kontaktować się Państwem w celu umówienia się na ewentualną wizytę i omówienie szczegółów projektu. W marcu odbędą się również większe spotkania informacyjne. Zapraszamy do śledzenia rozwoju prac nad wdrożeniem projektu na naszej stronie internetowejwww.firlej.wroc.pl

- Udział w programie „Dom Kultury +” to kolejny  krok Firleja do działania na rzecz lokalnej społeczności. W przeszłości proponowaliśmy zajęcia dla seniorów i dla najmłodszych, teraz chcemy tworzyć głębsze więzi z mieszkańcami dzielnicy Grabiszyn- Grabiszynek – tłumaczy dyrektor ODA Firlej, Robert Chmielewski i dodaje – Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na kulturalna imprezę w swojej najbliższej okolicy. Nikt nie musi się martwić, że jest debiutantem w tej dziedzinie, ponieważ na każdym etapie działania może liczyć na pomoc naszego zespołu.

Pierwsze spotkanie organizacyjno-warsztatowe odbędzie się już 21 marca o godz. 18:00 w ODA Firlej, na ul. Grabiszyńskiej 56. Kolejne odbywać się będą co tydzień. Zachętą do spotkania może być uruchomiona właśnie w Firleju „Kawiarnia sąsiedzka”, która serwuje ciasta przygotowywane samodzielnie przez naszych sąsiadów z osiedla - dodaje Chmielewski. Na spotkaniach omawiane zostaną m.in. lokalne problemy z kulturą oraz pomysły na działania zmierzające do ich usunięcia. Zwieńczeniem działań będzie przygotowanie i realizacja projektu kulturalnego. 

Terminy spotkań:

21.03, 18:00

28.03, 18:00

4.04, 18:00

11.04, 18.00

Organizatorzy zapraszają do śledzenia rozwoju prac nad wdrożeniem projektu na stronie internetowej: www.firlej.wroc.pl

Facebook: https://www.facebook.com/firlej.zaprasza/?fref=ts

Wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/294007297682707/

Projekt jest realizowany w ramach programy Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

 

Kalendarz wydarzeń

Społeczność