Wystawa malarstwa Joanny Woś

Drugą edycję Futurum otworzy wystawa malarstwa Joanny Woś. Już w piątek 22 lutego o godz.: 18:00.

Wystawa malarstwa Joanny Woś jest prezentacją serii olejnych obrazów, które tworzą emocjonalny portret człowieka w zderzeniu z realiami systemowymi i instytucjonalnymi. Jednostkowa ukazuje się jako niewolnik cudzych przekonań i populizmów, społeczeństwa stawianego na heteronormatywność oraz konsumpcję. Człowiek staje się narzędziem systemu a jego osobowość zostaje pochłonięta przez politycznie kształtowane tożsamości. Nieudolne próby odnalezienia się pośród obowiązujących norm prowadzą człowieka do obscenicznych, autodestrukcyjnych zachowań.

Joanna Woś - artystka malarka, rozpoczęła naukę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie studiuje na Akademie der bildenden Künste w Wiedniu w klasie Kontextuelle Malerei.

Wystawa jest częścią drugiej edycji cyklu Futurum, która rzuci światło na kondycję artysty w ponowoczesnym świecie oraz relację pomiędzy obrazem a dźwiękiem, silnie eksploatowanymi przez nowoczesne technologie mediami.

Futurum to cykl koncertów i spotkań wokół muzyki, który skupia się na prezentowaniu artystów, mających wpływ na kształtowanie się nowej fali w muzyce elektronicznej początku XXI w. W akustycznym, wizualnym i materialnym rozumieniu jest ona częścią sztuki współczesnej. Futurum stanowczo opowiada się za żywo rozwijającą się i artystycznie niezależną kulturą muzyczną, tworząc miejsce dla nowoczesnego dźwięku, sztuki i designu.

Comiesięczne spotkania odkryją wynurzające się zjawiska muzyczne, które wciąż nie zostały właściwie dostrzeżone i nie znalazły miejsca na rozkwit we Wrocławiu. Zaproszeni przez ODA Firlej artyści pokażą swoje nietuzinkowe podejście do muzyki, wizję oraz cele - prezentowane podczas paneli dyskusyjnych. Bardziej niż na klubowym charakterze elektroniki, Futurum kładzie nacisk na wrażenia, ekspresję uczuć oraz wspólne przeżywanie odbiorców oraz artystek i artystów.

Piątek, 22.02.2019

18:00

Futurum x Firlej: [包家巷] / rip ME / KRY

Wpis w kategorii: Aktualności