Środy w Firleju, czyli warsztaty fotograficzne

Przyjdź i spróbuj swoich sił w fotografii. Nie przejmuj się, jeżeli sądzisz, że jesteś amatorem. Ekspozycja, ISO, przesłona czy czas naświetlenia – może terminy te wydają Ci się obce, ale po zajęciach staną się znajome. Prowadząca wskaże kierunek i przekona, że fotografia oferuje wiele radości. Zapraszamy w każdą środę od 18:00 do 20:00. Wykorzystaj czas i uchwyć swój punkt widzenia.

Co środę w Kawiarni Sąsiedzkiej odbywają się warsztaty fotograficzne. Prowadzącą zajęć jest Róża Szerement, która na poprzednich spotkaniach uczyła m.in. o portretowaniu, reportażu i fotografii pejzażowej, czego efekty możemy podziwiać na fanpage'u Kawiarni Sąsiedzkiej (link: https://www.facebook.com/Firlejkawiarnia). Wiele zagadnień ze świata fotografii zostało już poruszonych, ale sporo przed nami np. wprowadzenie do fotografii kulinarnej, wybór zdjęcia miesiąca – portretu.

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach, zależnie od stopnia zaawansowania: podstawowej oraz średniozaawansowanej. Grupa podstawowa uczestniczyła we wprowadzeniu do ustawień technicznych, natomiast zaawansowana w fotografowaniu sztuki kulinarnej. Grupy mają okazję podzielić się doświadczeniami podczas tematycznych wyborów zdjęć miesiąca (ruch, portret). Warsztaty dowodzą, że przejście z trybu automatycznego na manualny nie stanowi wielkiego wyzwania i nie jest przeznaczone tylko dla profesjonalistów.

Zajęcia prowadzone są w formule, gdzie od teorii przechodzimy do praktyki. Bez obaw, nie są to monotonne wykłady, na których minie sporo czasu nim będziemy mieli okazję zrobić swoje pierwsze zdjęcie. Warsztaty trwają dwie godziny, ale warto wykorzystać ten czas w pełni.

Podsumowaniem naszych prac są wybory zdjęć miesiąca oraz planowane wystawy, m.in. zaplanowana na czerwiec.

Ograniczenia powierzchni powodują, że obowiązuje rejestracja na zajęcia. Informację zawierającą imię, nazwisko oraz 10 zdjęć swojego autorstwa proszę nadsyłać pod adres e-mail: wro.fotomaraton@gmail.com

Wpis w kategorii: Aktualności