"Na Styku" sąsiedzkiej społeczności

Już wkrótce ukaże się nowy zin tworzony z myślą o mieszkańcach skupionych zwłaszcza wokół ul. Grabiszyńskiej i okolicznych osiedli. Autorkami koncepcji są stażystki Narodowego Centrum Kultury. Magazyn będzie zawierać artykuły, wywiady, felietony oraz kącik artystyczno-rozrywkowy.

Na Styku to miesięcznik, który ma łączyć mieszkańców trzech sąsiadujących ze sobą osiedli: Grabiszyna-Grabiszynku, Gajowic oraz Przedmieścia Świdnickiego. Wspólnie stworzymy od kilku do kilkunastu stron, na których publikowane będą teksty i artykuły osób chcących, niezależnie od wieku, podzielić się myślami i dać upust własnej kreatywności.

Inicjatywa ma na celu budowanie poczucia wspólnoty wśród mieszkańców poprzez odwoływanie się do miejscowej historii i folkloru osiedlowego. Na Styku ma pomagać w rozwijaniu artystyczno-dziennikarskich pasji oraz wspierać osoby, które pragną zaangażować się w życie lokalnej społeczności.

Zin to rodzaj wydawnictwa wywodzący się z kontrkultury, dający możliwość wypowiedzenia się ludziom, których głos nie jest słyszalny w głównym obiegu. Z zasady pozostaje nieprofesjonalny, niekomercyjny i niezależny od zewnętrznych nacisków.

Pierwszy numer ukaże się wkrótce tak w postaci papierowej, jak i elektronicznej. Będzie można go znaleźć m.in. w Firleju, Kawiarni Sąsiedzkiej i Awarii Prądu. Planujemy także dystrybucję jego fragmentów w różnych formach wzdłuż ulicy Grabiszyńskiej, która jako najdłuższa ulica, spełnia funkcję miejsca wspólnego dla wspomnianych trzech osiedli.

Znajdziecie w nim także ankietę, dzięki której będziecie mogli wyrazić swoją opinię, zaproponować sugestie, co weźmiemy pod uwagę w tworzeniu kolejnych numerów. Liczymy na Waszą pomoc!

Tymczasem możecie przesyłać nam na podany niżej adres mailowy swoje artykuły, wiersze i inne pomysły!

Kontakt: nastyku@firlej.wroc.pl

Facebook: https://www.facebook.com/nastykuzin/?modal=admin_todo_tour

Wpis w kategorii: Aktualności