Kawiarnia Sąsiedzka we wrześniu

Przyjdź po sąsiedzku do Firleja, skorzystać z oferty Kawiarni Sąsiedzkiej, spotkać z sąsiadami, spędzić miło czas!


Kawiarnia Sąsiedzka na jesieni pełna jest wydarzeń, które przyciągają mieszkańców Osiedla, zarówno polskich, jak i ukraińskich. 
Można przyjść, porozmawiać, powymieniać się nowinkami przy kawie i herbacie od poniedziałku do piątku (10.00-14.00). Wszystkich wita animatorka Kawiarni - zawsze życzliwa i gotowa przyjść z pomocą Liudmyła Solop. 

W Kawiarni Sąsiedzkiej nie marnujemy: mamy wieszak wymiankowy z ubraniami dla dorosłych i dla dzieci. Możesz przynieść rzeczy i znaleźć coś w sam raz dla siebie. Mamy także - dzięki współpracy z Akcją Menstruacja - skrzynkę okresową. Każda potrzebująca kobieta znajdzie w niej darmowe środku higieniczne. Skrzyneczka jest zasilana przez wolontariuszkę Akcji Menstruacja, ale także obsługa Kawiarni dba o to, aby nie była pusta. Jeśli chcesz wesprzeć ten projekt, może przynieść podpaski lub tampony i pozostawić je w skrzynce. Znajduje się ona na zewnątrz i jest zawsze dostępna. 
Działa też kącik dla dzieci, z którego chętnie korzystają mamy, babcie i dziadkowie. Dzieci świetnie się bawią, podczas gdy ich opiekunowie mogą się spotkać z sąsiadami. Dzieci w czasie zabawy pozostają pod opieką przyprowadzających je osób dorosłych, ale w kąciku są przybory plastyczne, puzzle, plastelina, kwitnie więc dziecięca kreatywność. Kącik dziecięcy działa od poniedziałku do piątku od 11.00 do 13.00

Nasi ukraińscy sąsiedzi chętnie korzystają z możliwości poćwiczenia języka polskiego w Klubie Języka Polskiego. Klubowicze spotykają się od wtorku do czwartku od 12.00 do 13.00. Moderatorami Klubu są Agata Saraczyńska i Marek Kocot. 
Raz w miesiacu zapraszamy mieszkańców Osiedla na Pchli Targ. Jesienna edycja odbędzie się 24 września od 12.00 do 15.00. 
Wydarzenie na Facebooku: PCHLI TARG W FIRLEJU


Opis wydarzeń w języku łatwym do czytania – ETR (EASY TO READ)

 • od 1 września od godziny 10.00 d0 14.00 działa Kawiarnia Sąsiedzka, a w niej:
  kącik dla dzieci, wymiana ubrań, Klub Języka Polskiego. Możesz także przyjść napić się kawy, herbaty, porozmawiać z sąsiadami.
 • W każdy czwartek o godzinie 18.00 możesz przyjść do Kawiarni Sąsiedzkiej na warsztaty kolażu. 
  Kolaż to naklejanie na papier różnych materiałów (np. fragmentów obrazków lub tkanin). 
  Nie musisz przynosić na warsztaty własnych materiałów. 
  Zajęcia są bezpłatne. 
 • 24 września od 12.00 do 15.00 możesz przyjść na Pchli Targ. Na Pchlim Targu kupisz lub sprzedasz niepotrzebne Ci już przedmioty: książki, zabawki, ubrania, dekoracje. 
Wpis w kategorii: Aktualności