Gala finałowa XXI edycji Turnieju Reportażu

10 marca o 11.00 odbędzie się Gala finałowa XXI edycji Turnieju Reportażu. Poznamy laureatów konkursu!


Od organizatorów
Zapraszamy wszystkich przyjaciół Turnieju Reportażu na galę finałową XXI edycji naszego konkursu. Będzie to okazja, aby poznać naszych finalistów. Połączymy się na żywo z Jarosławiem, Poznaniem i Łodzią. Poznamy także odpowiedzi na proste pytanie, które zadaliśmy naszym jurorom: czego oczekują od tekstów nadsyłanych na Turniej. Będzie to zatem garść wskazówek dla chcących wziąć udział w kolejnych edycjach. Warto zatem być razem z nami!
Startujemy 10.03.2022 chwilę przed g. 11 na Facebooku Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej.
Do zobaczenia!

To trzecia dekadę jedynego takiego konkursu w Polsce. [...]

Reportaż to my! 20 lat wyzwań. Setki przeczytanych reportaży – mniej lub bardziej udanych. Dziesiątki nawiązanych kontaktów z nauczycielami z całego świata. Tym jest Turniej Reportażu, którego 21. edycję z dumą otwieramy. Kolejny rok dociekamy i dopytujemy młode pokolenie, jakie tematy ich interesują i jak rozumieją otaczającą ich rzeczywistość".

Początki
To Ewa Obara-Grączewska, polonistka z X LO we Wrocławiu, wymyśliła Turniej Reportażu dla szkół ponadgimnazjalnych. 
Pani Ewa to niespokojny duch. Wciąż wychodzi poza szkolne ramy. Po studiach (absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, rocznik 1992) zaczęła pracę w rodzinnej Oleśnicy. Na początek wymyśliła powiatowy konkurs ortograficzny. Nad "skuwką i makówką" biedziła się nie tylko młodzież, ale i lokalna władza, z burmistrzem i starostą na czele. Potem zaczęła jeździć z uczniami I LO w Oleśnicy na szkolne debaty, organizowane przez Fundację Batorego. Z dumą patrzyła, jak pokonują nieśmiałość, bronią swoich racji na forum publicznym, uczą się sztuki dyskusji. Zapaliła młodych, żeby zgłosili się na konkurs reklamy, zorganizowany z okazji wystawy Andy'ego Warhola. Prześcigali się w pomysłach na teksty i hasła reklamujące kawę: "Dlaczego Kafka pije kawę", "Skazana na sukces" . Wygrali w cuglach.

Strona na Facebooku
Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej

Strona wydarzenia
https://www.turniejreportazu.pl/index.php

Jury
https://www.turniejreportazu.pl/index.php/jury
Opis wydarzeń w języku łatwym do czytania – ETR (EASY TO READ)

10 marca o 11.00 odbędzie się Gala finałowa XXI edycji Turnieju Reportażu.
Poznamy laureatów konkursu!
Galę można obejrzeć na stronie na Facebooku
Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej

Wpis w kategorii: Aktualności