"Firlej online" - cykl koncertów specjalnych

Zapraszamy na kontynuację koncertowych spotkań specjalnych w ramach cyklu Firlej online 2. Jak zawsze w ostatni weekend miesiąca zachęcamy do uczestnictwa w serii koncertów polskich muzyków, transmitowanych na żywo na naszej stronie FB. W tym miesiącu na scenie Firleja usłyszymy dwa zespoły, trzech artystów, jedną miłość do muzyki.


Patrycja Hefczyńska, Michał Zygmunt w projekcie BROAD PEAK

27.02.2021 o 20:00

Połączeni nurtem rzeki, poddając się jej prądom i przysłuchując się intymnym dźwiękom natury duet BROAD PEAK dosłownie wciąga w niezwykły świat daleki od codziennego pośpiechu i niespokojnych czasów. Oszczędność formy, osobiste narracje i teksty przepełnione szczerością przekładają się na oryginalne brzmienie dopełnione dźwiękami gitary, dzwonków, bębnów i ukulele. Albumy nagrane pod gołym niebem, w otoczeniu natury i przepełniony jej najróżniejszymi dźwiękami. Wystarczy tylko nadstawić ucho i się w nie wsłuchać. W 2018 miał premierę pierwszy album "Zimowe morze". W 2020 planowana jest premiera drugiego albumu "Dywizje wilków".

Wydarzenie na stronie oraz na Facebooku.

***

Peter J. Birch

28.02.2021 o 20:00

Pochodzący z dolnośląskiego Wołowa Peter J. Birch, a tak na prawdę Piotr Jan Brzeziński, jest aranżerem, twórcą muzyki i tekstów – kiedyś nazwalibyśmy go prawdziwym cantautore. Jego muzyka oscyluje wokół akustycznego indie folku, nie poddając się jednak nigdy muzycznym kategoryzacjom. Wśród swoich inspiracji muzycznych wymienia takich artystów jak Bon Iver, Rocky Votolato i Damien Jurado, ale w jego brzmieniach z łatwością odnajdą się także fani Neila Younga czy Nicka Cave’a. Birchowi nie brakuje odwagi, by wychodzić poza ramy muzyki gitarowej i eksperymentować z elementami elektroniki, podobnie jak robią to Damien Rice czy James Vincent McMorrow. Wspólnym mianownikiem wszystkich wcieleń Bircha jest autentyczność, która wybija się na pierwszy plan niezależnie od towarzyszącego jej dźwiękowego anturażu. Niezależnie od tego czy na scenie występuje w pojedynkę czy ze składem muzyków, potrafi zbudować unikatową atmosferę już po kilku taktach.

Wydarzenie na stronie oraz na Facebooku.

Wpis w kategorii: Aktualności