FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

KORPUS / Mr. Pollack / Wiesław Iwasyszyn / Anomia

Data: 21 Kwietnia 2018
Godzina: 20:00
Wstęp: 35,00 PLN
 45,00 PLN
 

"KORPUS legenda festiwalu w Jarocinie powraca z albumem "RESPEKT". Zdobywca licznych nagród na najważniejszych imprezach w Polsce jak m.in. OPEN ROCK, ROCK NA WYSPIE, MUZYKA MŁODYCH, ROCK GALICJA, ROCK ARENA, ROCK GIEŁDA, ROCK SKRA zaprezentuje się w ramach trasy promującej zatytułowanej KORPUS_RESPEKT na scenie Firleja w dniu 17 lutego 2018. Najbardziej rozchwytywany zespół ROCK ESTRADY klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel obok TSA, TURBO, KAT, BANK.

Bio: 

KORPUS  - czołówka polskiej sceny rockowej. W latach 1981-85 r. zespół zespół wygrał większość rockowych festiwali w naszym kraju (Jarocin 1983 r. - I miejsce w swojej kategorii muzycznej). Zdobyli też laury m.in. na festiwalach: OPEN ROCK, ROCK NA WYSPIE, MUZYKA MŁODYCH, ROCK GALICJA, ROCK ARENA, ROCK GIEŁDA, ROCK SKRA. Zespół klasyfikowany jest w pierwszej piątce polskich kapel rockowych wszechczasów obok TSA, TURBO, KAT, BANK. Znany hit formacji i clip do utworu pt. „Królowa balu” utrzymywał się przez pół roku w czołówce Telewizyjnej Listy Przebojów TVP1. W 1989 roku KORPUS zagrał serię koncertów w różnych miastach. Wśród nich był również prestiżowy występ na imprezie „SOS” Jacka Kuronia, gdzie w finale zespół wykonał utwór „Wiara”, skomponowany specjalnie na tę okazję. Niedługo po tym, w czerwcu 1990, KORPUS zawiesił swoją działalność. Dzis  powracają na sceny z nowym materiałem RESPEKT , aby pokazać że duch Rock'n'Rolla nigdy nie umiera, a stara dobra szkoła zawsze będzie najlepsza. 

 

A jako goście koncertu grupy KORPUS, wystąpią dodatkowo: 

WIESŁAW IWASYSZYN - beatboxer 
Beatbox to umiejętność naśladowania za pomocą języka, krtani czy gardła dowolnych instrumentów muzycznych. Najlepsi potrafią zagrać w ten sposób niemal każdy utwór, odtwarzając jednocześnie np. gitary i perkusję.  Wiesław spróbował swoich sił na warsztatach w brzeskim domu kultury, potem pojechał na podobne do Lublińca, gdzie spotkał Zapendowską. Następnie były już występy - w Jarocinie, m.in. jako suport TSA, i w telewizyjnym Jarmarku. - Prowadzili go trzej panowie: Szewczyk, Pijanowski, Zientarski i był tam taki konkurs, coś jak te dzisiejsze show, w którym zająłem pierwsze miejsce - mówi beatboxer. Wystepował m.in kilka razy w Must Be The Music na prośbę twórców programu. Był także atrakcja wielu dużych koncertów organizowanych m.in przez Fudnację Jurka Owsiaka.

 

MR. POLLACK tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie. Bracia Polak pierwsze kroki stawiali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swoich fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary". Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy". Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem - aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombii, ONA). W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA). Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach "Mr.Pollack 2014 China Tour" promującą najnowszą płytę "Black Hawk". Jesienią 2016 roku Mr.Pollack koncertował w USA i Kanady promując, świetnie przyjętą na Zachodzie przez krytykę płytę "Black Hawk" ! Jesienią 2017 ukaże się najnowsza autorska płyta braci Polak pt. "Seven Sources" po czym zespół wsparty wielkim talentem Dzidka Marcinkiewiczem na klawiszach wyjedzie na międzynarodową trasę koncertową promującą najnowszą płyt

 

ANOMIA - to bełchatowska grupa tak zwanego ciężkiego Rocka to połączenie mocnej melodyki z siła wokalu.  Najczęściej określana jako grupa death metalowa, ale ich brzmienie nie jest oczywiste ani też nie podlega łatwemu zaszufladkowaniu. Inspiracją dla członków Anomii  była m.in. grupa Pantera, której ewolucja zdaje się też określać i muzykę Anomi czerpiąca z  najlepszych źródeł lecz z własnym już silnie ukształtowanym brzmieniem. W skład zespołu wchodzą Sebastian Wolski - gitara, Sebastian Kowalski - perkusja, Tomasz Stasiak - bas, Dariusz Hertel - gitara,wokal. Zdobyli m.in. II miejsce na przeglądzie zespołów rockowych Rock - Park Bolesław."

 

 

 

bilety w cenie 35/45 zł można kupowac za pośrednictwem Agencji M-ART reprezentujacej grupe KORPUS  i organizatora koncertu oraz dniu koncertu na bramce od godz. 19.00 

 

Video

Kalendarz wydarzeń

Społeczność