FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

Wolves in the Throne Room

Data: 18 Listopada 2017
Godzina: 19:00
Wstęp: 80,00 PLN
 

22 września nakładem Artemisia Records trafi na półki sklepowe nowa płyta Wilków w Sali Tronowej. „Thrice Woven”, bo o niej mowa, będzie promowana jesienną trasą koncertową, w czasie której jedyny koncert w Polsce odbędzie się w sobotę 18 listopada we wrocławskim Klubie Firlej. Po doskonałym występie zespołu w czasie tegorocznego Brutal Assault Festival, nie ma żadnych wątpliwości, że koncert ten, to mus dla każdego, kto w black metalu szuka nie tyle smrodu siarki i odgłosów czarcich kopytek, co bardziej hipnotycznej, podszytej furią albo nostalgią podróży w krainę nieokiełznanej Natury. Zespół, znany z wielu instrumentalno-ambientowych dokonań, tym razem zapowiada powrót do korzennych, bardziej agresywnych black metalowych brzmień. Opublikowane single „Angrboda” oraz „Born From the Serpent's Eye” potwierdzają te deklaracje.  

Wolves In The Throne Room supportować będzie belgijski WIEGEDOOD. Zespół powołali do życia byli lub obecni członkowi AMENRA, OATHBREAKER czy HESSIAN, których drażniła jak drzazga w palcu fascynacja black metalem. Ileż można grać post metal lub post hardcore. Prawdziwy jest tylko metal czerni.

Na koncert zaprasza ekipa Into the Abyss Fest. 

www.facebook.com/intotheabyssfest/

18 listopada 2017 r. - Wrocław, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56. 

 

Bilety: https://goo.gl/Cd8244

 

WOLVES IN THE THRONE ROOM

Black Metal – U.S. 

website: www.wittr.com 

facebook: www.facebook.com/wolvesinthethroneroom

„Angrboda”: https://www.youtube.com/watch?v=J7tU3oKOqRc

„Born From the Serpent's Eye” : https://www.youtube.com/watch?v=HI5XACAy0vE

support:

WIEGEDOOD

Black Metal - Belgia

facebook:  www.facebook.com/wiegedood

bandcamp: https://wiegedood.bandcamp.com/album/de-doden-hebben-het-goed-ii

 

Opis:

WOLVES IN THE THRONE ROOM

Black Metal (USA)

Będący zmorą recenzentów próbujących dociec, czy to faktycznie Black Metal, czy zdecydowanie coś więcej, WOLVES IN THE THRONE ROOM z pewnością nie daje się wtłoczyć do konkretnej szufladki stylistycznej. Muzycy ze stanu Waszyngton Black Metal obrali sobie jako gatunkowy punkt wyjścia, co potwierdza choćby zawartość wydanego w 2006 roku debiutanckiego „Diadem of 12 Stars”, ale im dalej na kolejnych krążkach w przysłowiowy las („Two Hunters”, 2007; „Black Cascade”, 2009; „Celestial Lineage”, 2011; „Celestite”, 2014), tym bardziej niejednoznaczne i nieoczywiste dźwięki kreowali. Długie i rozbudowane, transowe i hipnotyczne, a na „Celestite” już tylko instrumentalne. A poza tym? Poza tym nigdy nie można mieć pewności, w jakiego rodzaju muzyczną podróż wyruszy prowadzona przez braci Weaver formacja. W każdym razie nadchodzący krążek, „Thrice Woven”, którego premiera ma mieć miejsce 22 września, to powrót do bardziej agresywnych blackmetalowych brzmień, co potwierdziły single „Angrboda” oraz „Born From the Serpent's Eye”, choć bez przepięknych ambientowych intr i outr się nie obyło. Lecz za nie również kochamy Wilki, bo ten zespół można albo kochać albo nienawidzić. My kochamy Wilki. A za co ? Za hipnotyczną, podszytą furią albo nostalgią muzyczną wyprawę w krainę nieokiełznanej Natury.

 

WIEGEDOOD

Black Metal (Belgia)

Potędze black metalu nie oparli się muzycy znanych belgijskich załóg AMENRA, OATHBREAKER czy HESSIAN. Na co dzień parający się post metalem młodzieńcy zdecydowali się powołać zespół, który za pewne miał być wentylem bezpieczeństwa dla ich skołatanych awangardową  twórczością głów.  Płyty WIGEDOOD „De Doden Hebben Het Goed” z 2015 oraz wydana w 2017 „De Doden Hebben het Goed II” to uderzenia potężne, mroczne i gwałtowne, lecz nie pozbawione medytacyjnych wycieczek. Jednak druga płyta częściej ucieka w black metalową dzikość i agresję, charakterystyczną do dokonań Gorgoroth, Marduk czy Tsjuder. Rogaty na pewno przebiera kopytami.

Kalendarz wydarzeń

Społeczność