FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

Spotkanie autorskie ze Stefanem Skąpskim

Data: 1 Czerwca 2017
Godzina: 17:00
Wstęp: 0,00 PLN
 

Z okazji dnia dziecka Klub Firlej zaplanował spotkanie ze Stefanem Skąpskim, mieszkańcem osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, niegdyś prezydentem wrocławia, dziś autorem wierszy dla dzieci. Spotkanie jest efektem rozmów z mieszkańcami, podczas których dyskutowano o potrzebie prezentowania lokalnych tworców - najblizszych sąsiadów - na scenie Firleja. Poeta zaprezentuje wydane w ostatnich latach tomiki, m.in: "Król niedźwiedzi i inne zwierzęta" (2016) oraz "Niezwykłe przygody ze świata przyrody" (2014), które stanowią bajkową opowieść o naturze pełnej ciekawych zjawisk i niespodzianek. Opowie o swoich inspiracjach, roli jaką pełni w jego życiu poezja i przyroda, a także o swojej twórczej pracy. Spotkanie będzie okazją do rozmowy z autorem, zadania pytań, oraz zdobycia podpisu z dedykacją.czerwca 2017 zapraszamy do Klubu Firlej na spotkanie autorskie z poetą Stefanem Skąpskim! 

_

Stefan Skąpski urodził się w Wielkopolsce i tam spędził dzieciństwo. Do Wrocławia przyjechał w latach 50-tych i tutaj ukończył studia na wydziale Prawa i Admnistracji  Uniwersytetu Wrocławskiego. Szybko stał się pracownikiem administracji gospodarczej i państwowej. Był m.in. kierownikiem w Zakładach Elektornicznych ELWRO. dyrektorem wydziału w Urzędzie Wojewódzkim, a w latach 1984-1990 wiceprezydentem i prezydentem Wrocławia. Trwały związek z miastem zaobserwować można w jego wywiadach i artykułach o Wrocławiu. W ostatnich latach Stefan Skąpski zamieszkał w okolicach Obornik Śląskich. To tam, w otoczeniu pięknej przyrody powstały: "Tomik natchniony krainą Wzgórz Trzebnickich" z 2013r. i wspomniany już tomik "Niezwykłe przygody ze świata przyrody" z 2014r.

Jego wiersze zawierają wiele przykładów godnych naśladowania postaw, które mogą inspirować dzieci, ale też sporo odniesień do otaczającej nas rzeczywistości czytelnych dla dorosłego odbiorcy. Nie brak również nawiązań do Wrocławia i okolic oraz rodzinnych stron autora, które mocno wpłynęły na jego twórczość. Ilustracje w tomikach wykonała wnuczka poety, Hanna Skąpska - absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i Akademii Sztuk Pięknych.

Zapraszamy!

Kalendarz wydarzeń

Społeczność