FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

Koncert: KAMAN/KONIKIEWICZ

Data: 17 Czerwca 2017
Godzina: 20:30
Wstęp: 0,00 PLN
 
Kaman/Konikiewicz - wrocławska premiera koncertowa płyty "Opat Qwety". Legenda alternatywy Krzysztof "Kaman" Kłosowicz zagra w ramach Pikniku Sąsiedzkiego w Klubie Firlej! Wstęp wolny!
 
"Opat Qwety" to trzecie z rzędu (po Kaman & The Big Bit “Białe murzynostwo” i Miki Mousoleum “Wieczór Wrocławia”) wydawnictwo, którego bohaterami są muzyka i teksty Krzysztofa “Kamana” Kłosowicza - legendarnego wrocławskiego artysty. Płyta nagrana jest w towarzystwie znakomitego polskiego, wywodzącego się z Wrocławia, multi instrumentalisty Wojtka Konikiewicza. Materiał zarejestrowany we wrocławskim Tower Studio to zbiór piosenek w różnych stylach muzycznych od jazzu i funky przez country i blues. Album został wydany w limitowanych nakładach zarówno na cd jak i lp.
 

Krzysztof „Kaman” Kłosowicz – założyciel i lider pierwszej polskiej grupy reagge Miki Mousoleum i zespołu Kaman & The Big Bit z którymi nagrał płyty „Wieczór Wrocławia” i „Białe murzynostwo”. W stanie wojennym nagrodzony przez paryską Kulturę. W 2015 nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej w kategorii muzyka rozrywkowa. Autor min. takich utworów jak „Zomo na Legnickiej”, „Radio" ( Polityka Kulturalna), „Brytyjscy górnicy”, „Ruski ketchup”, „Walka o pokój”  znanych z wykonań takich wykonawców jak Maciej Maleńczuk, Pudelsi i Big Cyc. Bohater filmu „Wrocławski szaman” zrealizowanego przez ATM.

 

Wojciech Konikiewicz – kompozytor, pianista, gitarzysta, autor muzyki teatralnej i filmowej, grał min. na pierwszej Klausa Mitffocha, współpracował z Tiltem i 52UM. Występował w niezliczonej ilości projektów, wziął udział w nagraniu ponad 100 płyt. Projekty: Free Cooperation, Pinski Zoo, Kopinski & Konikiewicz, Transgroove Trio, Tribute To Miles Orchestra

 

Wstęp wolny!

 

Nakład cd przeznaczony do sprzedaży: 400 sztuk
Nakład lp przeznaczony do sprzedaży: 200 sztuk
Producent muzyczny: Wojtek Konikiewicz
Miks i mastering: Tomasz Sikora/ Hermetyczny Garaż
Opracowanie graficzne: Piotr Kłosowicz
Muzyka i teksty: Krzysztof „Kaman” Kłosowicz z wyjątkiem: 8 i 10 (kompozycja wspólna: Krzysztof „Kaman” Kłosowicz i Wojtek Konikiewicz)

Płytę nagrano 17, 18 i 21.11.2016 w Studio Towe, w składzie:
Krzysztof „Kaman” Kłosowicz: vocal, gitara elektryczna, gitara akustyczna, harmonijka, woodblock, misa tybetańska
Wojtek Konikiewicz: syntezatory, fortepian, Rhodes piano, organy, bas, dzwonki, kalimba, flet, gitara elektryczna, gitara akustyczna, gitara slide, miniokaryna, voc (Wrocław Blues)

Video

Kalendarz wydarzeń

Społeczność