FIRLEJ - Koncerty-Edukacja-Wystawy

Trwa wczytywanie danych ...

Koncert: ROTTING CHRIST

Data: 10 Czerwca 2017
Godzina: 18:30
Wstęp: 80,00 PLN
 

Klub Firlej, Knock Out Productions oraz Left Hand Sounds prezentują koncert Rotting Christ!

Legenda greckiej sceny metalowej będzie w tym roku obchodzić 30. rocznicę powstania formacji. Zespół przyjedzie do Polski przy okazji letniej trasy po Europie, a w związku z okrągłym jubileuszem możemy spodziewać się zarówno numerów z ostatniej, bardzo

Klub Firlej, Knock Out Productions oraz Left Hand Sounds prezentują koncert Rotting Christ! Legenda greckiej sceny metalowej będzie w tym roku obchodzić 30. rocznicę powstania formacji.

 

ROTTING CHRIST (Grecja) black metal, dark metal:


Rotting Christ nie może się obyć bez koncertów w Polsce, a polscy fani nie mogą się obejść bez koncertów greckiej legendy w naszym kraju. Ledwie parę miesięcy po ostatniej wizycie w Polsce, Grecy zawitają do nas ponownie i zaprezentują się dwukrotnie.
Obchodząca w 2017 roku 30-lecie powstania formacja Sakisa Tolisa ma u nas rzesze fanów od samego początku istnienia. Sakis wielokrotnie podkreślał, że w czasach tapetradingowych fani z Polski byli jednymi z pierwszych, którym wysyłał kasety z demówkami Rotting Christ. Dziś zespół z Aten jest legendą ekstremalnego metalu, a kilka jego albumów, jak "Thy Mighty Contract", "Non Serviam", "Triarchy Of The Lost Lovers", czy "Sanctus Diavolos" i "Aealo" (płyta miesiąca w prestiżowym magazynie "Terrorizer") z wydanych w XXI wieku, to już klasyki gatunku. Przy tej ostatniej Rotting Christ miał okazję nawiązać kontakt z wielką Diamandą Galas, która wyraziła zgodę na cover jej kompozycji "Orders From The Dead" przez formację Sakisa. Muzykę greckiej formacji każdy fan doskonale zna, ale dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z twórczością Rotting Christ przypomnienie, że grupa wyszła od mrocznego black metalu, spróbowała metalu gotyckiego, dark metalu, by do black metalu silniej powrócić, wzbogaciwszy go o fragmenty ilustracyjne i piękne elementy tradycyjnej muzyki rodem z Grecji. Ostatnia płyta zespołu to "Rituals" z 2016 roku, nagrane z gościnnym udziałem między innymi Nicka Holmesa z Paradise Lost i Vorpha z Samael.

Sprawdź, jeśli lubisz: Samael, Moonspell, Septicflesh, Tiamat, Varathron...
http://www.rotting-christ.com/
https://www.facebook.com/Rotting-Christ-290468585669
https://www.youtube.com/watch?v=xn972Pl88A

Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Oraz bilety systemowe:
Ticketpro
Eventim

 

Video

Kalendarz wydarzeń

Społeczność